FFF 10120126-L0J-80DLF
10120126-L0J-80DLF picture photo
Mfg. Part Number
10120126-L0J-80DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
4P 4C 3W LEFT VERT XCHD HDR
Datasheet Download
10120126-L0J-80DLF.pdf
Availability of 10120126-L0J-80DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10120126-L0J-80DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10120126-L0J-80DLF
Internal Part NumberEIS-10120126-L0J-80DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package256
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Left Wall
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical16 Signal Pairs, 18 Ground
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10120126-L0J-80DLF
Related Links10120126-, 10120126-L0J-80DLF Datasheet, FFF Distributor
10120126-L0J-80DLF Details Description
Related parts for 10120126-L0J-80DLF
CONN HEADER .100 DUAL STR 6POS datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 4POS R/A GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TRIMMER 1.5-5PF 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH 16BIT 48-SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 5-HVSOF datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf