FFF 10120128-F0C-10DLF
10120128-F0C-10DLF picture photo
Mfg. Part Number
10120128-F0C-10DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
4P 6C 2W VERT XCHD LEFT WK
Datasheet Download
10120128-F0C-10DLF.pdf
Availability of 10120128-F0C-10DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10120128-F0C-10DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10120128-F0C-10DLF
Internal Part NumberEIS-10120128-F0C-10DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package120
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical14 Signal Pairs, 27 Ground
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10120128-F0C-10DLF
Related Links10120128-, 10120128-F0C-10DLF Datasheet, FFF Distributor
10120128-F0C-10DLF Details Description
Related parts for 10120128-F0C-10DLF
FUSE GLASS 750MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
ADAPTER EPROM/FLASH DIP40/DIP48 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES 3.83 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD datasheet.pdf
CONN HDR 63POS 0.100 T/H datasheet.pdf