FFF 10120130-H0J-70DLF
10120130-H0J-70DLF picture photo
Mfg. Part Number
10120130-H0J-70DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
6P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK
Datasheet Download
10120130-H0J-70DLF.pdf
Availability of 10120130-H0J-70DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10120130-H0J-70DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10120130-H0J-70DLF
Internal Part NumberEIS-10120130-H0J-70DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package152
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Signal Pairs, 26 Ground
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10120130-H0J-70DLF
Related Links10120130-, 10120130-H0J-70DLF Datasheet, FFF Distributor
10120130-H0J-70DLF Details Description
Related parts for 10120130-H0J-70DLF
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3MM VERT TIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 4.3K OHM 0804 datasheet.pdf
RFID 32MM GLASS TRANSP R/O 64B datasheet.pdf
IC AMP QUAD BRIDGE FLEXIWATT27 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
SURGE SUPP TBU 200MA 650VIMP SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
63312A103 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
WET DEBURR WHEEL 6X24X2" 6A FIN datasheet.pdf