FFF 10121382-R08203SLF
10121382-R08203SLF picture photo
Mfg. Part Number
10121382-R08203SLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
PWR LO PRO
Datasheet Download
10121382-R08203SLF.pdf
Availability of 10121382-R08203SLF
QUANTITY
10121382-R08203SLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10121382-R08203SLF
Internal Part NumberEIS-10121382-R08203SLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package504
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesPowerLoPro™
PackagingTray
Connector Usage-
Connector TypeReceptacle, Female Sockets and Blade Sockets
Connector StyleBlade Power
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Number of Columns-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit, Solder
Contact Layout, Typical20 Signal, 8 Power
FeaturesGuide Pin
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10121382-R08203SLF
Related Links10121382-, 10121382-R08203SLF Datasheet, FFF Distributor
10121382-R08203SLF Details Description
Related parts for 10121382-R08203SLF
LABEL 4X4" RED ON WHITE 500/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 90NS 64FBGA datasheet.pdf
IC MPU OMAP-L1X 375MHZ 256BGA datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 250V C0G 0805 datasheet.pdf
IC TDM SWITCH 512CH 144LBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
4700UF 100V 35X40MM 85C 5000H datasheet.pdf