FFF 10123159-101LF
10123159-101LF picture photo
Mfg. Part Number
10123159-101LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
MINI-SAS HD AOC
Datasheet Download
10123159-101LF.pdf
Availability of 10123159-101LF
QUANTITY
10123159-101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10123159-101LF
Internal Part NumberEIS-10123159-101LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Design 23/Sep/2015
Standard Package230
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesExaMAX®
PackagingBulk
Connector UsageDaughtercard
Connector TypeReceptacle
Connector StyleHigh Speed
Number of Positions240
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows20
Number of Columns12
Mounting TypeBoard Edge, Through Hole, Right Angle
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical-
Features-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Current Rating0.5A per Contact
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating50 VAC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10123159-101LF
Related Links1012315, 10123159-101LF Datasheet, FFF Distributor
10123159-101LF Details Description
Related parts for 10123159-101LF
IC CPLD 192MC 15NS 160LQFP datasheet.pdf
RES 560 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
COLLAR BOTTOM PANEL 1PC EXTRUSON datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
APPLIANCE INLET FLTR 15A M80 datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf