FFF 10124048-650LF
10124048-650LF picture photo
Mfg. Part Number
10124048-650LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN RCPT
Datasheet Download
10124048-650LF.pdf
Availability of 10124048-650LF
QUANTITY
10124048-650LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10124048-650LF
Internal Part NumberEIS-10124048-650LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package360
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesRib-Cage™, MezzSelect™
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions100
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10124048-650LF
Related Links1012404, 10124048-650LF Datasheet, FFF Distributor
10124048-650LF Details Description
Related parts for 10124048-650LF
CHOKE WIDE BAND 2.5 TURNS datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.00V SC70-4 datasheet.pdf
Connector Receptacle 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 10A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:2 75MHZ 8LLP datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS JAM NUT SKT datasheet.pdf