FFF 10125836-04-001SP
10125836-04-001SP picture photo
Mfg. Part Number
10125836-04-001SP
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
WTB 1.2MM 4P PLUG HOUSING
Datasheet Download
10125836-04-001SP.pdf
Availability of 10125836-04-001SP
QUANTITY
10125836-04-001SP Order Process
Ship out your order
Specifications of 10125836-04-001SP
Internal Part NumberEIS-10125836-04-001SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
Series-
PackagingBulk
Connector TypePlug
Contact TypeFemale Blade Socket
Number of Positions4
Pitch0.047" (1.20mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeFriction Lock
ColorBlack
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10125836-04-001SP
Related Links10125836, 10125836-04-001SP Datasheet, FFF Distributor
10125836-04-001SP Details Description
Related parts for 10125836-04-001SP
SWITCH GENERAL PURPOSE datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SOT23-8 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 72A TO-3P datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 100MHZ 119BGA datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 680 OHM 5% 400W datasheet.pdf
POT 100 OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 4.12M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf