FFF 10127817-121PLF
10127817-121PLF picture photo
Mfg. Part Number
10127817-121PLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
MINITEK PWR4.2 REC TERM
Datasheet Download
10127817-121PLF.pdf
Availability of 10127817-121PLF
QUANTITY
10127817-121PLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10127817-121PLF
Internal Part NumberEIS-10127817-121PLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
SeriesMinitek Pwr™ 4.2
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Pin or SocketSocket
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge16-22 AWG
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10127817-121PLF
Related Links1012781, 10127817-121PLF Datasheet, FFF Distributor
10127817-121PLF Details Description
Related parts for 10127817-121PLF
SHRINK TAPE BLACK 1 1/2" X 8' datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 2.5M OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 48POS GLD datasheet.pdf
CAT 6A SHLD PATCH CORD 7' GR datasheet.pdf
ADH ESTER PIPE MARKER CARRIER 9 datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf