FFF 10127819-02121LF
10127819-02121LF picture photo
Mfg. Part Number
10127819-02121LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
MINITEK PWR4.2 RA HEADER
Datasheet Download
10127819-02121LF.pdf
Availability of 10127819-02121LF
QUANTITY
10127819-02121LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10127819-02121LF
Internal Part NumberEIS-10127819-02121LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,070
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek Pwr™ 4.2
PackagingTray
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows2
Row Spacing0.165" (4.20mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10127819-02121LF
Related Links10127819, 10127819-02121LF Datasheet, FFF Distributor
10127819-02121LF Details Description
Related parts for 10127819-02121LF
CAP FILM 1000PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 3300.0UH SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
PROCESS METER 4-20MA LED PNL MT datasheet.pdf
MOSFET N-CH TO-251 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 40POS SNGL PCB datasheet.pdf
LED 5000K 70CRI WHT SMD datasheet.pdf
508 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
CAP CER 110PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf