FFF 10127819-14221LF
10127819-14221LF picture photo
Mfg. Part Number
10127819-14221LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
MINITEK PWR4.2 RA HEADER
Datasheet Download
10127819-14221LF.pdf
Availability of 10127819-14221LF
QUANTITY
10127819-14221LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10127819-14221LF
Internal Part NumberEIS-10127819-14221LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package390
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek Pwr™ 4.2
PackagingTray
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.165" (4.20mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.165" (4.20mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10127819-14221LF
Related Links10127819, 10127819-14221LF Datasheet, FFF Distributor
10127819-14221LF Details Description
Related parts for 10127819-14221LF
FIXED IND 8.2NH 300MA 350 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 673K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
PIN, INSERTER, SLOTTED datasheet.pdf
CONN M8 FML 4POS datasheet.pdf