FFF 10128316-104LF
10128316-104LF picture photo
Mfg. Part Number
10128316-104LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
581-5Q7F-6 PAIR ORTHOGONAL
Datasheet Download
10128316-104LF.pdf
Availability of 10128316-104LF
QUANTITY
10128316-104LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10128316-104LF
Internal Part NumberEIS-10128316-104LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Design 23/Sep/2015
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesExaMAX®
PackagingTray
Connector UsageBackplane, Orthogonal
Connector TypeHeader
Connector StyleHigh Speed
Number of Positions320
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows16
Number of Columns20
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Layout, Typical-
Features-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Current Rating0.5A per Contact
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating50 VAC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10128316-104LF
Related Links1012831, 10128316-104LF Datasheet, FFF Distributor
10128316-104LF Details Description
Related parts for 10128316-104LF
IC TRANSCEIVER 16BIT 3ST 48-SSOP datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT SERIAL 16-SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING 60POS SNGL .236 PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OUTLET NEMA1-15R W/728W HOUSING datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 860A SP6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XBD RD/ORN 615LM 87.4LM SMD datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 18CIRC .375 datasheet.pdf
470UF 63V 16X20 datasheet.pdf