TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 101A052-3-01-0
101A052-3-01-0 picture photo
Mfg. Part Number
101A052-3-01-0
Brief Description
STD POLY MOLDED PARTS
Datasheet Download
101A052-3-01-0.pdf
Availability of 101A052-3-01-0
QUANTITY
101A052-3-01-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 101A052-3-01-0
Internal Part NumberEIS-101A052-3-01-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)101A052-3-01-0
101A052-3-01-0 Details Description
Related parts for 101A052-3-01-0
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 48VIN 15VOUT DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 15D OLIVE datasheet.pdf
CONN RECPT 16POS NO CPA datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 470 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SELF TAPPING SCREW,ZN datasheet.pdf
3,3UF 450V 10X16 datasheet.pdf