Johanson Dielectrics Inc. 101X15W222MV4E
101X15W222MV4E picture photo
Mfg. Part Number
101X15W222MV4E
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805
Datasheet Download
101X15W222MV4E.pdf
Availability of 101X15W222MV4E
QUANTITY
101X15W222MV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 101X15W222MV4E
Internal Part NumberEIS-101X15W222MV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)101X15W222MV4E
Related Links101X15W, 101X15W222MV4E Datasheet, Johanson Dielectrics Inc. Distributor
101X15W222MV4E Details Description
Related parts for 101X15W222MV4E
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 120V datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 25KHZ 8SO datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.6VC SMB datasheet.pdf
IC TXRX RS485 EXT MODE 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC FPGA 684 I/O 957FCBGA datasheet.pdf
BATT PACK 24V OMNI SERIES UPS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
PRE-COILED CLEAR SNAP-ON MARKERS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN RA datasheet.pdf