Johanson Dielectrics Inc. 101X18W223MV4E
101X18W223MV4E picture photo
Mfg. Part Number
101X18W223MV4E
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206
Datasheet Download
101X18W223MV4E.pdf
Availability of 101X18W223MV4E
QUANTITY
101X18W223MV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 101X18W223MV4E
Internal Part NumberEIS-101X18W223MV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.124" L x 0.063" W (3.15mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)101X18W223MV4E
Related Links101X18W, 101X18W223MV4E Datasheet, Johanson Dielectrics Inc. Distributor
101X18W223MV4E Details Description
Related parts for 101X18W223MV4E
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC LINE DRVR W/SENSOR 1-W 8-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 48VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 15V OUT datasheet.pdf