E-Z-Hook 1020XR-18
1020XR-18 picture photo
Mfg. Part Number
1020XR-18
Manufacturer
Product Category
Test Leads - BNC Interface
Brief Description
CABLE TEST BNC MALE XR MINI-HOOK
Datasheet Download
1020XR-18.pdf
Availability of 1020XR-18
QUANTITY
1020XR-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1020XR-18
Internal Part NumberEIS-1020XR-18
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - BNC Interface
SeriesE-Z-MINI-HOOK™ XR
ConfigurationBNC to Grabber, Hook
1st ConnectorBNC, Male Plug
2nd ConnectorMini Hook (2)
Cable Length18.0" (457.20mm)
Wire Gauge-
Cable TypeRG-58C/U
Voltage - Rated-
Current Rating-
Temperature Range-
Material - Insulation-
ColorBlack and Red
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1020XR-18
Related Links1020, 1020XR-18 Datasheet, E-Z-Hook Distributor
1020XR-18 Details Description
Related parts for 1020XR-18
RES SMD 158K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 34.02VC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 24V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SCZ 3.81/03/180F SN GN BX datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 130MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RECEPT 0.5MM 80POS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf