3M 10268-6212PL
10268-6212PL picture photo
Mfg. Part Number
10268-6212PL
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
MINI D RIBBON 68 CONTACT
Datasheet Download
10268-6212PL.pdf
Availability of 10268-6212PL
QUANTITY
10268-6212PL Order Process
Ship out your order
Specifications of 10268-6212PL
Internal Part NumberEIS-10268-6212PL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsMDR Selection Guide
Product Training ModulesInput/Output Connector Systems Primer
Mini Delta Ribbon Connector System
Video FileMDR System
Featured ProductMDR Connectors
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10268-6212PL
Related Links10268-, 10268-6212PL Datasheet, 3M Distributor
10268-6212PL Details Description
Related parts for 10268-6212PL
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 30PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100 STR TIN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 60MA 10.7 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
ANT DIPOLE WCR 2.5GHZ SMA datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM datasheet.pdf