API Delevan 1026R-04G
1026R-04G picture photo
Mfg. Part Number
1026R-04G
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 2A 35 MOHM TH
Datasheet Download
1026R-04G.pdf
Availability of 1026R-04G
QUANTITY
1026R-04G Order Process
Ship out your order
Specifications of 1026R-04G
Internal Part NumberEIS-1026R-04G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1026R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMolded
Material - CorePhenolic
Inductance33nH
Tolerance±2%
Current Rating2A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)35 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant850MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1026R-04G
Related Links1026, 1026R-04G Datasheet, API Delevan Distributor
1026R-04G Details Description
Related parts for 1026R-04G
RES SMD 38.3 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY 250V 16A SCREW datasheet.pdf
POWER STRP 19"15A 8OUT 15'CRD GR datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CABLE 12COND 24AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
PERMA SEAL FLANGED SPADE SC-217- datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN PLUG FMALE 4POS SILVER SLDR datasheet.pdf