TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 102A992-3/42-8
102A992-3/42-8 picture photo
Mfg. Part Number
102A992-3/42-8
Manufacturer
Product Category
Accessories - Caps
Brief Description
STD POLY MOLDED PARTS
Datasheet Download
102A992-3/42-8.pdf
Availability of 102A992-3/42-8
QUANTITY
102A992-3/42-8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 102A992-3/42-8
Internal Part NumberEIS-102A992-3/42-8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Switches
FamilyAccessories - Caps
SeriesThermofit 102A992
Switch TypeToggle
ShapeBat
ColorGray
IlluminationNon-Illuminated
For Use With/Related Products-
Mounting TypeHeat Shrink
Size-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)102A992-3/42-8
102A992-3/42-8 Details Description
Related parts for 102A992-3/42-8
FAN AXIAL 80X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A/0.3A 10DFN datasheet.pdf
IPD 6.5-1.5MM SHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
SHRINK BOOT ADAPTER SHELL SZ 16 datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING PIPE BRONZE datasheet.pdf
IC REG TRPL BUCK/LINEAR 16MSOP datasheet.pdf
DIODE STD REC 100V 70A DO5 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
EVAL BOARD BD9E101FJ datasheet.pdf
OSC MEMS 110.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf