Johanson Technology Inc. 102S42E300JV4E
102S42E300JV4E picture photo
Mfg. Part Number
102S42E300JV4E
Brief Description
CAP CER 30PF 1KV NP0 1111
Datasheet Download
102S42E300JV4E.pdf
Availability of 102S42E300JV4E
QUANTITY
102S42E300JV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 102S42E300JV4E
Internal Part NumberEIS-102S42E300JV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)102S42E300JV4E
Related Links102S42E, 102S42E300JV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
102S42E300JV4E Details Description
Related parts for 102S42E300JV4E
CONN HEADER VERT 8POS PCB TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS MALE CORD #20 datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY SEQUENCER SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
SERVO DRV 100V 1PH 400W ML2 datasheet.pdf
SH10,95,06,L,EP,W4.5 datasheet.pdf
CABLE 5COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 165MA 2.7 OHM datasheet.pdf