Johanson Technology Inc. 102S42E680FV4E
102S42E680FV4E picture photo
Mfg. Part Number
102S42E680FV4E
Brief Description
CAP CER 68PF 1KV NP0 1111
Datasheet Download
102S42E680FV4E.pdf
Availability of 102S42E680FV4E
QUANTITY
102S42E680FV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 102S42E680FV4E
Internal Part NumberEIS-102S42E680FV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)102S42E680FV4E
Related Links102S42E, 102S42E680FV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
102S42E680FV4E Details Description
Related parts for 102S42E680FV4E
IC AMP AUDIO PWR .108W AB 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 700MM CONN MOD datasheet.pdf
RACK CABINET 70.5X24.19 X 23.87" datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
RES 120 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf