API Delevan 103-100KS
103-100KS picture photo
Mfg. Part Number
103-100KS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 1.27A 60 MOHM SMD
Datasheet Download
103-100KS.pdf
Availability of 103-100KS
QUANTITY
103-100KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-100KS
Internal Part NumberEIS-103-100KS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance10nH
Tolerance±10%
Current Rating1.27A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)60 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant2.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-100KS
Related Links103-, 103-100KS Datasheet, API Delevan Distributor
103-100KS Details Description
Related parts for 103-100KS
TERM BLOCK HDR 42POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V 65MA SOT363 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
140 MNL.SOCKET datasheet.pdf
09P MTA156 POL HDR ASSY LF OMIT datasheet.pdf
RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 63MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf