CNC Tech 103-1043-BL-00100
103-1043-BL-00100 picture photo
Mfg. Part Number
103-1043-BL-00100
Manufacturer
Product Category
USB Cables
Brief Description
CABLE USB3.0 B/M TO OPEN 1M
Datasheet Download
103-1043-BL-00100.pdf
Availability of 103-1043-BL-00100
QUANTITY
103-1043-BL-00100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-1043-BL-00100
Internal Part NumberEIS-103-1043-BL-00100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyUSB Cables
Series-
ConfigurationB Male to Cable (Round)
Length3.28' (1.00m)
SpecificationsUSB 3.0
ShieldingShielded
Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-1043-BL-00100
Related Links103-1043, 103-1043-BL-00100 Datasheet, CNC Tech Distributor
103-1043-BL-00100 Details Description
Related parts for 103-1043-BL-00100
SSD 40GB 2.5" UATA datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf