API Delevan 103-180JS
103-180JS picture photo
Mfg. Part Number
103-180JS
Brief Description
FIXED IND 18NH 1.03A 93 MOHM SMD
Datasheet Download
103-180JS.pdf
Availability of 103-180JS
QUANTITY
103-180JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-180JS
Internal Part NumberEIS-103-180JS
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance18nH
Tolerance±5%
Current Rating1.03A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)93 mOhm Max
Q @ Freq52 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-180JS
Related Links103-, 103-180JS Datasheet, API Delevan Distributor
103-180JS Details Description
Related parts for 103-180JS
CAP CER 3.1PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 412 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
IGBT 600V 260A 1042W INT-A-PAK datasheet.pdf
OSC MEMS 32.768KHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf