API Delevan 103-223FS
103-223FS picture photo
Mfg. Part Number
103-223FS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 125MA 6.4 OHM SMD
Datasheet Download
103-223FS.pdf
Availability of 103-223FS
QUANTITY
103-223FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-223FS
Internal Part NumberEIS-103-223FS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±1%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.4 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-223FS
Related Links103-, 103-223FS Datasheet, API Delevan Distributor
103-223FS Details Description
Related parts for 103-223FS
RES SMD 6.2K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 5% RADIAL datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
LED 9MM PMI R 6V BLK HS W GASKET datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
ANT YAGI 12ELEM 896-970MHZ BLACK datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
RELAY SSR 400 V datasheet.pdf