API Delevan 103-223JS
103-223JS picture photo
Mfg. Part Number
103-223JS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 125MA 6.4 OHM SMD
Datasheet Download
103-223JS.pdf
Availability of 103-223JS
QUANTITY
103-223JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-223JS
Internal Part NumberEIS-103-223JS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±5%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.4 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-223JS
Related Links103-, 103-223JS Datasheet, API Delevan Distributor
103-223JS Details Description
Related parts for 103-223JS
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 10POS .100 R/A AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 2.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
RES 470 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 5.08MM VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 675V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG 0.8MM 40POS SMD GOLD datasheet.pdf