API Delevan 103-223KS
103-223KS picture photo
Mfg. Part Number
103-223KS
Brief Description
FIXED IND 22UH 125MA 6.4 OHM SMD
Datasheet Download
103-223KS.pdf
Availability of 103-223KS
QUANTITY
103-223KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-223KS
Internal Part NumberEIS-103-223KS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.4 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-223KS
Related Links103-, 103-223KS Datasheet, API Delevan Distributor
103-223KS Details Description
Related parts for 103-223KS
TERM BLOCK PLUG 7POS 7.5MM datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 75A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8UMAX datasheet.pdf
IC FREQ SYNTHESIZER 16-TSSOP datasheet.pdf
COMPRESSION FITTING 8DIA R3/8 datasheet.pdf
MCU ARM 32BIT 128K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.0V datasheet.pdf