API Delevan 103-271KS
103-271KS picture photo
Mfg. Part Number
103-271KS
Brief Description
FIXED IND 270NH 650MA 230 MOHM
Datasheet Download
103-271KS.pdf
Availability of 103-271KS
QUANTITY
103-271KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-271KS
Internal Part NumberEIS-103-271KS
Material - CoreFerrite
Inductance270nH
Tolerance±10%
Current Rating650mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)230 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant375MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-271KS
Related Links103-, 103-271KS Datasheet, API Delevan Distributor
103-271KS Details Description
Related parts for 103-271KS
CONTACT CSL1.6R 22-20 I 1.8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK GEN ETH LVDS 8-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMB datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 11.94MM datasheet.pdf
OSC XO 500.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf