API Delevan 103-332JS
103-332JS picture photo
Mfg. Part Number
103-332JS
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 260MA 1.4 OHM
Datasheet Download
103-332JS.pdf
Availability of 103-332JS
QUANTITY
103-332JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103-332JS
Internal Part NumberEIS-103-332JS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±5%
Current Rating260mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Q @ Freq24 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103-332JS
Related Links103-, 103-332JS Datasheet, API Delevan Distributor
103-332JS Details Description
Related parts for 103-332JS
CAP THIN FILM 0.1PF 50V 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf