API Delevan 103R-123G
103R-123G picture photo
Mfg. Part Number
103R-123G
Brief Description
FIXED IND 12UH 160MA 3.8 OHM SMD
Datasheet Download
103R-123G.pdf
Availability of 103R-123G
QUANTITY
103R-123G Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-123G
Internal Part NumberEIS-103R-123G
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±2%
Current Rating160mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.8 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant35MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-123G
Related Links103R, 103R-123G Datasheet, API Delevan Distributor
103R-123G Details Description
Related parts for 103R-123G
RES SMD 270K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 26POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 28GB datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ LVCMOS DIP datasheet.pdf