API Delevan 103R-123G
103R-123G picture photo
Mfg. Part Number
103R-123G
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 12UH 160MA 3.8 OHM SMD
Datasheet Download
103R-123G.pdf
Availability of 103R-123G
QUANTITY
103R-123G Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-123G
Internal Part NumberEIS-103R-123G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±2%
Current Rating160mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.8 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant35MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-123G
Related Links103R, 103R-123G Datasheet, API Delevan Distributor
103R-123G Details Description
Related parts for 103R-123G
SOCKET HEX 6MM 6.00" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 8A I2PAK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 5A TO220-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2PF 100V 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 3POS VL SERIES datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 250VAC 16A 25NF datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 380MA 840 MOHM datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf