API Delevan 103R-150M
103R-150M picture photo
Mfg. Part Number
103R-150M
Brief Description
FIXED IND 15NH 1.11A 78 MOHM SMD
Datasheet Download
103R-150M.pdf
Availability of 103R-150M
QUANTITY
103R-150M Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-150M
Internal Part NumberEIS-103R-150M
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance15nH
Tolerance±20%
Current Rating1.11A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)78 mOhm Max
Q @ Freq55 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant2.2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-150M
Related Links103R, 103R-150M Datasheet, API Delevan Distributor
103R-150M Details Description
Related parts for 103R-150M
SWITCH ROCKER SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 47PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT WHIP MC CC 380-400MHZ datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .8MM W/O BOSS datasheet.pdf
HAN3A RJ45 CAT5 PFT 5P datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf