API Delevan 103R-151GS
103R-151GS picture photo
Mfg. Part Number
103R-151GS
Brief Description
FIXED IND 150NH 745MA 175 MOHM
Datasheet Download
103R-151GS.pdf
Availability of 103R-151GS
QUANTITY
103R-151GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-151GS
Internal Part NumberEIS-103R-151GS
Material - CoreFerrite
Inductance150nH
Tolerance±2%
Current Rating745mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)175 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant650MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-151GS
Related Links103R-, 103R-151GS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-151GS Details Description
Related parts for 103R-151GS
IDC CABLE - MKR34K/MC34F/MPL34K datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS .100" SNGL VERT datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DUAL TIN SMD datasheet.pdf
AMP GAIN POWER 750MHZ SOT115J datasheet.pdf
DAUGHTER BOARD M2M PICTAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.435" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 4.7K OHM 1% 0805 datasheet.pdf