API Delevan 103R-183FS
103R-183FS picture photo
Mfg. Part Number
103R-183FS
Brief Description
FIXED IND 18UH 130MA 5.8 OHM SMD
Datasheet Download
103R-183FS.pdf
Availability of 103R-183FS
QUANTITY
103R-183FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-183FS
Internal Part NumberEIS-103R-183FS
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±1%
Current Rating130mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5.8 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant28MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-183FS
Related Links103R-, 103R-183FS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-183FS Details Description
Related parts for 103R-183FS
FIXED IND 39NH 300MA 650 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 20ppm 8pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
E-CAT 32OUT PNP ECON datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DIODE AVALANCH 2.4KV 350MA SOD57 datasheet.pdf
MODULE 12 LENS WIDE 295MM LONG datasheet.pdf
COMPLEMENTARY 30V ENHANCEMENT MODE MOSFET H-BRIDGE IC datasheet.pdf