API Delevan 103R-183KS
103R-183KS picture photo
Mfg. Part Number
103R-183KS
Brief Description
FIXED IND 18UH 130MA 5.8 OHM SMD
Datasheet Download
103R-183KS.pdf
Availability of 103R-183KS
QUANTITY
103R-183KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-183KS
Internal Part NumberEIS-103R-183KS
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±10%
Current Rating130mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)5.8 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant28MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-183KS
Related Links103R-, 103R-183KS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-183KS Details Description
Related parts for 103R-183KS
MOSFET N-CH 20V 48A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.1A 8VSSOP datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
STRIP CON datasheet.pdf
BUZZ VDC 2KHZ SLOW DBL PULSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 33A SOT227 datasheet.pdf