API Delevan 103R-222F
103R-222F picture photo
Mfg. Part Number
103R-222F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 310MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
103R-222F.pdf
Availability of 103R-222F
QUANTITY
103R-222F Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-222F
Internal Part NumberEIS-103R-222F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±1%
Current Rating310mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant85MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-222F
Related Links103R, 103R-222F Datasheet, API Delevan Distributor
103R-222F Details Description
Related parts for 103R-222F
IC CPLD 32MC 15NS 44PLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 100A DPAK datasheet.pdf
BATTERY PACK 12.0V 2500MAH NIMH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 8K 28-DIP datasheet.pdf
BOARD EVAL LTM8061-8.2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
MDR 20X1,5 METRIC SEALING RING datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
SCREW,SHOULDER,SLOT HEAD datasheet.pdf
2700UF 63V 25,4X30 datasheet.pdf