API Delevan 103R-222G
103R-222G picture photo
Mfg. Part Number
103R-222G
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 310MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
103R-222G.pdf
Availability of 103R-222G
QUANTITY
103R-222G Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-222G
Internal Part NumberEIS-103R-222G
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±2%
Current Rating310mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant85MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-222G
Related Links103R, 103R-222G Datasheet, API Delevan Distributor
103R-222G Details Description
Related parts for 103R-222G
FIXED IND 4.7UH 800MA 220 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 23.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE 550A 690V 1FU/115 AR UC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.8A 34 MOHM SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 18W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
8P UNMANAGED IP67 SW datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 50W datasheet.pdf