API Delevan 103R-222GS
103R-222GS picture photo
Mfg. Part Number
103R-222GS
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 310MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
103R-222GS.pdf
Availability of 103R-222GS
QUANTITY
103R-222GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-222GS
Internal Part NumberEIS-103R-222GS
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±2%
Current Rating310mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant85MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-222GS
Related Links103R-, 103R-222GS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-222GS Details Description
Related parts for 103R-222GS
TRANS PNP 45V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 12V SIP SGL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 200MA 24V datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.016" (0.40mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-10 BAR datasheet.pdf
RES 0.432 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE R/A FEMALE/FEMALE 3POS 5M datasheet.pdf
FIBER OPTIC TRANSCEIVER datasheet.pdf
LMZFL 10/2/135 3.5SW datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 83.5MA 6.8 OHM TH datasheet.pdf
IMPACT 5X16 DC UNGUIDED LF SIGNA datasheet.pdf
SW MINI SPDT PIN PLUNGER 250V datasheet.pdf