API Delevan 103R-222GS
103R-222GS picture photo
Mfg. Part Number
103R-222GS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 310MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
103R-222GS.pdf
Availability of 103R-222GS
QUANTITY
103R-222GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-222GS
Internal Part NumberEIS-103R-222GS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±2%
Current Rating310mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant85MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-222GS
Related Links103R-, 103R-222GS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-222GS Details Description
Related parts for 103R-222GS
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 4A SOT89 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 6WSON datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 2W SMBJ datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 1.5A 16MSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS CABLE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.6A 72 MOHM SMD datasheet.pdf
SNSR PRES datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf