API Delevan 103R-223F
103R-223F picture photo
Mfg. Part Number
103R-223F
Brief Description
FIXED IND 22UH 125MA 6.4 OHM SMD
Datasheet Download
103R-223F.pdf
Availability of 103R-223F
QUANTITY
103R-223F Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-223F
Internal Part NumberEIS-103R-223F
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±1%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.4 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-223F
Related Links103R, 103R-223F Datasheet, API Delevan Distributor
103R-223F Details Description
Related parts for 103R-223F
ASSEMBLY 6 POSITION 6 CONTACT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.9V OD/PP SOT23-5 datasheet.pdf
IC SENSOR UNDERVOLTAGE 5TSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB QZROM 80LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf