API Delevan 103R-223HS
103R-223HS picture photo
Mfg. Part Number
103R-223HS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 125MA 6.4 OHM SMD
Datasheet Download
103R-223HS.pdf
Availability of 103R-223HS
QUANTITY
103R-223HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-223HS
Internal Part NumberEIS-103R-223HS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±3%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.4 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-223HS
Related Links103R-, 103R-223HS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-223HS Details Description
Related parts for 103R-223HS
RES 1.54K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 90A TO-220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 16SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 3000W datasheet.pdf
COVER HINGED STRAIGHT 6X6X36" datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf