API Delevan 103R-271HS
103R-271HS picture photo
Mfg. Part Number
103R-271HS
Brief Description
FIXED IND 270NH 650MA 230 MOHM
Datasheet Download
103R-271HS.pdf
Availability of 103R-271HS
QUANTITY
103R-271HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-271HS
Internal Part NumberEIS-103R-271HS
Material - CoreFerrite
Inductance270nH
Tolerance±3%
Current Rating650mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)230 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant375MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-271HS
Related Links103R-, 103R-271HS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-271HS Details Description
Related parts for 103R-271HS
MOSFET N-CH 60V 20A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 300VDC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW DO213AA datasheet.pdf
83" VERTICAL WIRE MNGR datasheet.pdf
OSC SO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf