API Delevan 103R-330KS
103R-330KS picture photo
Mfg. Part Number
103R-330KS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 900MA 120 MOHM
Datasheet Download
103R-330KS.pdf
Availability of 103R-330KS
QUANTITY
103R-330KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-330KS
Internal Part NumberEIS-103R-330KS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance33nH
Tolerance±10%
Current Rating900mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq48 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1.45GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-330KS
Related Links103R-, 103R-330KS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-330KS Details Description
Related parts for 103R-330KS
SENSOR 100PSIG STEEL 4-20MA OUT datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC -24V OUT -180MA datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE 150A 80VDC F/A LIMITER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT SOCKET 20-22AWG CRIMP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf