API Delevan 103R-330M
103R-330M picture photo
Mfg. Part Number
103R-330M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33NH 900MA 120 MOHM
Datasheet Download
103R-330M.pdf
Availability of 103R-330M
QUANTITY
103R-330M Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-330M
Internal Part NumberEIS-103R-330M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance33nH
Tolerance±20%
Current Rating900mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq48 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1.45GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-330M
Related Links103R, 103R-330M Datasheet, API Delevan Distributor
103R-330M Details Description
Related parts for 103R-330M
BOX S STEEL NAT 10"L X 8"W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.480" 5MM 3LD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
MOSFET P-CH 8V 6A SOT-23 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf