API Delevan 103R-331FS
103R-331FS picture photo
Mfg. Part Number
103R-331FS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330NH 645MA 235 MOHM
Datasheet Download
103R-331FS.pdf
Availability of 103R-331FS
QUANTITY
103R-331FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-331FS
Internal Part NumberEIS-103R-331FS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±1%
Current Rating645mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)235 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-331FS
Related Links103R-, 103R-331FS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-331FS Details Description
Related parts for 103R-331FS
IC REG BCK 1.8V 0.5A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
TOOL DIE SET JR POWER TIMER datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 60POS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf