API Delevan 103R-332GS
103R-332GS picture photo
Mfg. Part Number
103R-332GS
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 260MA 1.4 OHM
Datasheet Download
103R-332GS.pdf
Availability of 103R-332GS
QUANTITY
103R-332GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-332GS
Internal Part NumberEIS-103R-332GS
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±2%
Current Rating260mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Q @ Freq24 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-332GS
Related Links103R-, 103R-332GS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-332GS Details Description
Related parts for 103R-332GS
SPLICE BUTT STD BRRL 8AWG COPPER datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN R/A PCB RCPT 5SKT datasheet.pdf
USB TYPE B BLOCKOUT DEVIC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 4KV 250MA DO204 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.5A 120 MOHM datasheet.pdf
CTV 39C MIXED TWIN SKT J/N RE datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf