API Delevan 103R-392HS
103R-392HS picture photo
Mfg. Part Number
103R-392HS
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 250MA 1.55 OHM
Datasheet Download
103R-392HS.pdf
Availability of 103R-392HS
QUANTITY
103R-392HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-392HS
Internal Part NumberEIS-103R-392HS
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±3%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.55 Ohm Max
Q @ Freq24 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant68MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-392HS
Related Links103R-, 103R-392HS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-392HS Details Description
Related parts for 103R-392HS
CAP CER 68PF 3KV C0G 1808 datasheet.pdf
MAX CLIP datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
LAPP FILM SLCN DIOXIDE 4.13"DIA datasheet.pdf
HAND-HELD GRABBER BELT CLIP GRAY datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 2W DO204AL datasheet.pdf