E-T-A 104-P10-2A
104-P10-2A picture photo
Mfg. Part Number
104-P10-2A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 48VDC
Datasheet Download
104-P10-2A.pdf
Availability of 104-P10-2A
QUANTITY
104-P10-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 104-P10-2A
Internal Part NumberEIS-104-P10-2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series104
Breaker TypeThermal
Current Rating2A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC48V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePCB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)104-P10-2A
Related Links104-P, 104-P10-2A Datasheet, E-T-A Distributor
104-P10-2A Details Description
Related parts for 104-P10-2A
IC VREF SERIES 10V 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 9.4UH SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 50VC 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
OSC XO 148.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 110MA 7.1 OHM SMD datasheet.pdf