Red Lion Controls 104TX-MDR
104TX-MDR picture photo
Mfg. Part Number
104TX-MDR
Manufacturer
Product Category
Switches, Hubs
Brief Description
104TX SWITCH; MDR OPTION
Datasheet Download
104TX-MDR.pdf
Availability of 104TX-MDR
QUANTITY
104TX-MDR Order Process
Ship out your order
Specifications of 104TX-MDR
Internal Part NumberEIS-104TX-MDR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Networking Solutions
FamilySwitches, Hubs
Series-
TypeSwitch - Unmanaged
ConfigurationFixed
Number of Ports4
Copper Ports4
Copper Type10/100
Fiber Ports-
Fiber Type-
SFP/XFP Ports-
SFP/XFP Type-
PoE Ports-
Connector TypeRJ45
Voltage - Input10 ~ 30VDC
Ingress Protection-
Mounting TypeDIN Rail
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)104TX-MDR
Related Links104T, 104TX-MDR Datasheet, Red Lion Controls Distributor
104TX-MDR Details Description
Related parts for 104TX-MDR
TERM RING 2/0AWG #3/4 SOLIS datasheet.pdf
HARDWARE KIT FOR SMARTRACK datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS W/PIN WALL datasheet.pdf
RING KRIMPTITE (C-140-10) datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 305VAC RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.7525-5.5V 28W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.3266MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC PWM OFF-LINE SW REG TO-220F-6 datasheet.pdf
THERMTRANS LABEL VINYL 1.00 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf