API Delevan 105-331FS
105-331FS picture photo
Mfg. Part Number
105-331FS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330NH 620MA 250 MOHM
Datasheet Download
105-331FS.pdf
Availability of 105-331FS
QUANTITY
105-331FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 105-331FS
Internal Part NumberEIS-105-331FS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series105
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance330nH
Tolerance±1%
Current Rating620mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant280MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105-331FS
Related Links105-, 105-331FS Datasheet, API Delevan Distributor
105-331FS Details Description
Related parts for 105-331FS
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14DIP datasheet.pdf
DISCONNECT LATERAL W/O STB WM BG datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 19.4VWM 34.7VC DO204AC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 2W DO204AL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1W DO204AL datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf