API Delevan 105-331FS
105-331FS picture photo
Mfg. Part Number
105-331FS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330NH 620MA 250 MOHM
Datasheet Download
105-331FS.pdf
Availability of 105-331FS
QUANTITY
105-331FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 105-331FS
Internal Part NumberEIS-105-331FS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series105
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance330nH
Tolerance±1%
Current Rating620mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant280MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105-331FS
Related Links105-, 105-331FS Datasheet, API Delevan Distributor
105-331FS Details Description
Related parts for 105-331FS
CARD EDGE 48POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 GR/W SN datasheet.pdf
MOSFET 2N/2P-CH 100V/80V 12-MLP datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE PIN RA datasheet.pdf